Köpekler ile Seyahat

Seyahate çıkmaktan iyisi var mı? Seyahate çıkmak ve köpeğinizi de yanınızda götürmek! Köpeğinizle seyahat etmenin keyfini en iyi şekilde çıkarmak için önceden halletmeniz gereken birkaç küçük iş vardır.

Köpeğinizle seyahate çıkmadan önce yapılması gereken en önemli işlerden biri, köpeğinizin aşılarının tam olduğundan emin olmaktır. Uluslararası bir seyahate çıkıyorsanız, veterinerinizden bir sağlık sertifikası edinmeniz gerekebilir. Evinize daha yakın gezilerde ise, köpeğinizin yolda karşılaşabileceğiniz herhangi bir hastalığa karşı korunuyor olduğunu bilmeniz içinizi rahatlatır.

Birkaç günlük bir yolculuk için gemiye adımınızı atmadan veya birkaç saatliğine uçağa binmeden önce, köpeğinizin seyahat kulübesine veya taşıyıcıya alışık olduğundan emin olun. Köpeğiniz kulübe veya taşıyıcısında evindeymiş gibi hissediyorsa, seyahat koşulları her ne olursa olsun ayak uydurmakta zorlanmayacaktır. Eğer şanslıysanız, yolculuk boyunca kıvrılıp uyuyacaktır.

Köpeğiniz için hangi eşyaların gerekli olacağına önceden karar verin. Köpeğinizle seyahat ederken yanınızda bulunması gereken bazı temel gereksinimler; mama, su, tasma, tasma kayışı, biraz ödül mama, dışkı kepçesi ve küçük bir ilk yardım setidir. Ayrıca, köpeğinizin kaybolma ihtimaline karşı bir fotoğrafını yanınızda taşımak da iyi bir fikirdir.

Seyahat sırasında, köpeğinizin istediği zaman dışkılama şansı olması çok önemlidir. Susuz ve mamasız kalmamalıdır. Köpeğinizin ardında bıraktıklarını temizleyerek ve her zaman tasma kayışını bağlı tutarak, diğer insanlar ve mekanlara saygılı olun.

Yaz mevsiminde arabayla seyahat edecekseniz, köpeğinizi arabanın içinde bırakmamak için elinizden geleni yapın. Kısa bir süre için arabada bırakmanız gerekiyorsa, havalandırma sağlamak için camları açık bırakın. Yeniden hareket ettiğinizde, camları kapatarak veya köpeğinizi kulübesine alarak, kulaklarının ve gözlerinin maruz kalabileceği tehlikelere karşı önlem alın.
Kendinizi ve köpeğinizi önceden hazırlayarak çıktığınız bir yolculuk, herhangi bir sorun olmadan tamamlanacaktır. Köpeğinizle birlikte eğlenmeyi ve geçirdiğiniz zamandan birlikte keyif almayı ihmal etmeyin!