Veteriner Bulma

Sizin ve kediniz için doğru veteriner hekimi hızlı bir şekilde bulmak çok önemlidir. İdeal olarak, bir kedi sahiplenmeden önce bir veteriner hekime danışmalısınız. Tüm yeni kedilerin en kısa zamanda kontrolden geçmesi gerekir.

Bir veteriner hekim seçmek zor ve zaman alıcı olabilir. Rastgele bir veteriner hekim seçmek ya da gördüğünüz ilk veteriner kliniğine girmek istemezsiniz. Veteriner hekim kontrolleri kedinizin sağlığını korumak açısından son derece önemlidir. Bir veteriner hekim aramaya başlamadan önce bunu aklınızda tutmalısınız. Aramaya başlamanın en iyi yolu, diğer kedi sahiplerinden tavsiyeler almaktır. Uygun bulduklarınızın bir listesini oluşturduktan sonra, doktorla tanışıp kliniğini gezebileceğiniz bir ziyaret ayarlayın.

Bir veteriner kliniğini gezerken her şeyi hesaba katın. Ortam ve insanlar hakkında genel bir izlenim edinirken, temizlik, düzen ve çalışanların bilgi düzeyi gibi belirli noktalara özellikle bakın. Ayrıca çalışanların hastalarla nasıl ilgilendiğini de gözlemleyin.

Bu ziyaret sırasında veteriner hekimle sohbet etmeyi de ihmal etmeyin. Kısa olsa bile bu ziyaret size, doktor ve genel uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinme olanağı tanıyacaktır. İyi bir veteriner hekim, sorduğunuz tüm sorulara cevap vermeye hazır olacaktır. Sizi endişelendiren ve ilginizi çeken her şey hakkında soru sorarken rahat hissetmelisiniz. Veteriner hekimi ne zamandır bu mesleği icra ediyor? Klinik ne kadar zamandır açık? Çalışma saatleri nedir? Acil durumlarda kliniğin uyguladığı prosedürler nelerdir? Yanıtları sizi tatmin etmeli ve kedinizin hayatını onun ellerine teslim edebilecek kadar güven duymalısınız.

Birkaç klinik ziyareti gerçekleştirdikten sonra seçeneklerinizi daraltın. Klinik ortamı, çalışanlar ve doktora güven duyduğunuz bir veteriner kliniğini seçin. Kedinizi becerikli ve şefkatli ellere teslim ettiğinizi bilirseniz, bir sağlık sorunu durumunda çok daha rahat olabilirsiniz.