Veteriner Hekim Bulma

İş veteriner hekim bulmaya geldiğinde, ne kadar erken olursa o kadar iyidir. Aslında, bir köpek satın almaya veya sahiplenmeye hazırlanıyorsanız, köpeğinizi ilk kez eve getirmeden önce bir veteriner hekimde karar kılmış olmak iyi bir fikirdir. Köpeğiniz hastalandığında veya yaralandığında, ihtiyacı olan yardımı derhal sağlayabilmek ve kıymetli zamanı bir veteriner hekim arayarak harcamamak için bu aşamayı mutlaka önceden aşınız.

Köpeğiniz için veteriner hekim bulmak zaman alıcı olabilir ancak buna değer. Tüylü dostunuzun bir sağlık sorunu olduğunda, onu bildiğiniz ve güvendiğiniz ellere teslim etmek sizi mutlu edecektir. Aramaya başlarken, referans için köpek sahibi arkadaşlarınıza ve aile üyelerine danışın. İtaat eğitimcileri, köpek kuaförleri, yetiştiriciler veya köpek bakım evleri de referans kaynağı olabilir. Bir ya da daha fazla referansınız olduktan sonra, farklı klinikleri araştırabilirsiniz. Çoğu köpek sahibi, kliniği gördükten sonra bir veteriner hekim seçmenin daha rahatlatıcı olduğunu düşünür.

Ayrıca, ne tür özel hizmetleri var? Röntgen? Ultrason? Endoskopi? Ameliyat? Her veteriner her hizmeti sunmaz.

Hasta veya yaralı köpeğinizi ellerine teslim edecek kadar veteriner hekiminize güveniyor olmanız önemlidir. Bilgili, sıcakkanlı ve sizi gerçekten dinlemeye, soru ve endişelerinizi yanıtlamaya istekli olmalıdır. Teşhis ve tedavileri daima sizin anlayacağınız şekilde anlatmalı. Ayrıca, veteriner hekim ve diğer klinik çalışanları köpeğinize gerekli özeni göstermelidir.

Biraz araştırma yapın ve size ve köpeğinize en uygun klinik ve hekimi bulun.